הסדרת שידורים
החלטות מועצת הרשות וועדותיה
על שולחן המועצה
טיפול בהפרות
טיפול בפרסומות
כתוביות לכבדי שמיעה
דוחות
שומרים על העברית
מכרזים/ דרושים

על שולחן המועצה

וועדת הטלוויזיה של הרשות השנייה אישרה את לוחות השידורים של ערוץ 10 ושל הטלוויזיה החינוכית לעונה השנייה

ועדת הטלוויזיה של הרשות השנייה בראשות יעקב שחם דנה היום בלוחות השידורים של קשת, הטלוויזיה החינוכית וערוץ 10 לעונה השנייה (יולי- דצמבר 2013).

הועדה החליטה לאמץ את החלטת ההנהלה לאשר את לוח השידורים של ערוץ 10 ושל הטלוויזיה החינוכית. הוועדה ציינה לטובה כי ערוץ 10 הציג לוח שידורים מגוון ואיכותי, הכולל תוכניות המשקפות ערכים ציבוריים חיוביים. הדבר מלמד שאפשר לעשות גם טלוויזיה אחרת.

ערוץ 10 נדרש להשלים את הלוח בתוכניות במכסת המורשת היהודית ובמכסת השיח הציבורי, וכן להעביר פירוט בנוגע לסרטי קולנוע ישראליים. בנוסף על הערוץ לתקן את השיבוץ של תוכניות הריאליטי לצד תוכניות מסוגה עילית על מנת לעמוד בכללי הרשות. על הערוץ להעביר לרשות את ההשלמות בתוך שבוע.

מנכ"ל הרשות, שי באב"ד, אמר כי הוא רואה בלוח מגמה טובה שיש לברך עליה. יחד עם זאת, "הרשות תבחן את ההכרה בתוכניות סוגה עילית בכלים ערכיים רחבים יותר, באופן שיצטרכו לעמוד בערכים חברתיים וציבוריים חיוביים כקבוע בסעיף 5 ב לחוק הרשות השנייה. וזאת במטרה לעודד את הזכיינים להשקיע בתוכניות שמעודדות אזרחות טובה."

יעקב שחם, יו"ר הוועדה, אמר כי "הלוח נותן מענה טוב מאוד בתחום הסוגה העילית. ניכר כי הושקעה עבודה רבה מצד הערוץ. הלוח משקף מגמה של תמהיל מגוון ועשיר של תוכניות מכל סוגות העילית."

  לכל הידיעות ידיעה הבאה ידיעה הבאה