הסדרת שידורים
החלטות מועצת הרשות וועדותיה
על שולחן המועצה
טיפול בהפרות
טיפול בפרסומות
כתוביות לכבדי שמיעה
דוחות
שומרים על העברית
מכרזים/ דרושים

על שולחן המועצה

מועצת הרשות אישרה את שידור גמר "אייל גולן קורא לך" בערוץ 2

מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, בראשות דר’ אילן אבישר, קיימה היום (28.2.13) דיון מעמיק וממושך בבקשתה החוזרת של "קשת" לשדר את גמר התוכנית "אייל גולן קורא לך" בערוץ 2. מדובר בדיון שני בנושא לאחר דיון שהתקיים בשבוע שעבר בוועדת הטלוויזיה בראשות יעקב שחם.

ההחלטה התקבלה ברוב של 8 חברי מועצה והימנעות של חבר אחד. יו"ר המועצה ד"ר אבישר, וחברי וחברות המועצה הדגישו כי מדובר בהחלטה לא פשוטה שהתייחסה לערך הציבורי המיוחד של השידור בהיבטים חברתיים ותרבותיים שהם מהותיים להוויה הישראלית. "בפני המועצה הונחה החלטת מנכ"לית הרשות אילת מצגר בה נכללה עמדתה המקצועית המקובלת עלינו בפן המקצועי. כמו כן המועצה קיבלה חוות דעת משפטית של היועצת המשפטית עו"ד הילה שמיר שהבהירה את סמכות המועצה לקבל החלטה בנושא ואת הצורך לבסס את סבירות השיקולים של ההחלטה. המועצה שקלה בדיון עירני ונוקב את מכלול העניין וסברה כי שידור התוכנית הוא בעל ערך ציבורי משמעותי וקידום ערוץ 24 אינו מטרתו העיקרית של השידור המבוקש ע"י קשת. ד"ר אבישר הדגיש: "מה שעומד לנגד עיננו כמועצה ציבורית הוא האינטרס הציבורי והרצון להביא את התרבות המזרחית לכלל אזרחי ישראל כולל 25% מכלל הצופים הקולטים את שידורי הטלוויזיה באמצעות שידורי החינם, עידן+."

המועצה קבעה בהחלטתה מגבלות על שידור התוכנית בערוץ 2 וקבעה כי בשידור הגמר לא יהיה שום אזכור לערוץ 24 תוכני או ויזואלי, או קידום של ערוץ 24 בכל דרך שהיא. בנוסף המועצה קראה ל"קשת" להמשיך במגמה של עידוד התרבות המזרחית והזמר הים תיכוני במסגרת שידוריה, אשר זוכים להיקפי צפייה נרחבים.

  לכל הידיעות ידיעה הבאה ידיעה הבאה