מאגר מידע
חקיקה
רישיונות לשידורים
מדרוג תכניות הטלוויזיה
סקרים
מפתח פרסומות
מאמרים
כתבי עת
מחקרים וסקירות
דיונים בתקשורת
מצגות והרצאות
מילון מושגים
חדשות תקשורת
על סדר היום

חדשות תקשורת

ועדת הטלוויזיה של מועצת הרשות השנייה קיימה דיון בתוכנית "מעושרות"ועדת הטלוויזיה של מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו בראשות יעקב שחם קיימה היום (30.8.12) דיון בנושא התוכנית "מעושרות" של ערוץ 10.

הוועדה שמעה את נציגי הנהלת ערוץ 10 , קרני זיו ועו"ד דבורה קמחי, ויוצרת הסדרה, אורנה בן דור, שתיארו את הסדרה ואת העונה החדשה כולל תהליכי העבודה והיצירה של הסדרה.

הוועדה קיימה דיון ממושך בנושא והחליטה כי ההכרה בעונה השנייה של "מעושרות" תוחלט לאחר שישודרו שני הפרקים הראשונים של העונה וניתן יהיה להחליט באם התוכנית עונה לדרישות ההכרה בתוכנית תעודה. כמו כן יתקיים דיון של הוועדה עם נציגי היוצרים הדוקומנטריים.

יו"ר הוועדה, יעקב שחם, אמר, "באופן אישי אני מעריך ואוהד את התוכנית. ההתייחסות לגבי ההכרה תהיה מקצועית ובדיקת העמידה בהגדרות הז’’אנר של תוכניות תעודה. ההחלטה על השידור היא של הנהלת ערוץ 10, במידה והתוכנית תשודר ללא הכרה של וועדת הטלוויזיה בתוכנית זו כתוכנית תעודה, הרי שעלויות ההפקה לא יחושבו במסגרת ההתחייבויות של ערוץ 10 להוצאה על תכניות סוגה עלית."

הוועדה ציינה כי היא רואה חשיבות רבה בז’’אנר הדוקומנטרי שמטרתו להביא סוגיות ציבוריות לדיון רחב תוך אמירה או פרשנות לתופעה חברתית וכל זאת תוך עמידה בהגדרות של ז’’אנר תוכניות התעודה כפי שמופיעות בחוק ובכללי הרשות השנייה.

 

לכל חדשות התקשורת ידיעה הבאה