מאגר מידע
חקיקה
רישיונות לשידורים
מדרוג תכניות הטלוויזיה
סקרים
מפתח פרסומות
מאמרים
כתבי עת
מחקרים וסקירות
דיונים בתקשורת
מצגות והרצאות
מילון מושגים
חדשות תקשורת
על סדר היום

חדשות תקשורת

הרשות השנייה העניקה לערוץ 10 רישיון בישיבת מועצה חגיגיתהרשות השנייה העניקה לערוץ 10 רישיון בישיבת מועצה חגיגית

מדז’’יבוז’’: "צעד ראשון בדרך לרישיונות, הדרך הנכונה לשוק הטלוויזיה בישראל"
ורשבסקי: "אנחנו מתכננים להיות החלום הרטוב של כל רגולטור"

רישיון ל-15 שנות שידורים ניתן היום לערוץ 10 במעמד חגיגי במועצת הרשות השנייה במעמד ראשי הרשות השנייה, אוה מדז’’יבוז וניר שוויקי, בכירי ערוץ 10, ראשי RGE , חברי מועצת הרשות השנייה והדרג המקצועי ברשות: מנכ"ל RGE ויו"ר ישראל 10, מודי פרידמן, שי רקאנטי, דירקטור בישראל ונציג בעלי RGE, ירון שגב, סמנכ"ל כספים RGE, יוסי ורשבסקי, מנכ"ל ערוץ 10, גולן יוכפז, מנכ"ל חדשות 10, דבורה קמחי, סמנכ"לית רגולציה והיועצת המשפטית ויואב אלדמן, המשנה למנכ"ל וסמנכ"ל כספים.

אוה מדז’’יבוז’’, יו"ר הרשות השנייה: "אני גאה בכך שבמשמרת שלנו זכינו להעניק את הרישיון הראשון לערוץ מסחרי בישראל. אני רוצה להודות לחברי מועצת הרשות השנייה ולדרג המקצועי בראשות המנכ"ל בפועל ניר שוויקי, שעשו ימים ולילות לכל דבר שנדרש, שכולם קידשו את המטרה – ערוץ 10 צריך להמשיך לשדר ולעשות את הצעד הראשוני במה שאנחנו מאמינים שהוא הדרך הנכונה לשוק הטלוויזיה המסחרית בישראל – מעבר לרישיונות ארוכי טווח. "

ניר שוויקי: "שנים ארוכות עבדנו לצד הערוץ בניסיון להסדיר את עתידו. זה יום גדול מבחינתי שאנחנו יכולים לרוץ עכשיו קדימה 15 שנה בלי פלסטרים ובלי ועדות בהולות. אני רוצה להודות לכל הצוות המקצועי ברשות השנייה שעבד לצדכם כל כך קשה כדי שיתאפשר להגיע לרגע הזה."

יוסי ורשבסקי, מנכ"ל ערוץ 10: "אנחנו מתכננים להיות החלום הרטוב של כל רגולטור. לוח השידורים שלנו כבר היום מורכב ברובו מסוגה עילית ונמשיך כך גם בעתיד. היו גם חיכוכים אבל הרבה חיוכים והרבה כוונות כנות ואמיתיות של שני הצדדים והסתיים בכך שלצידנו משקיעים רציניים בתחום התקשורת שאיתם נוביל אג’’נדה של רווחיות יחד עם שירות לצופים. אני רוצה להגיד לרשות השנייה תודה על התקופה הלא פשוטה הזו ואני שמח שפתוחה בפנינו אוטוסטרדה של 15 שנה."

מודי פרידמן, יו"ר ישראל 10 ומנכ"ל RGE: "קבוצת RGE   מזהה בערוץ 10 הזדמנות אמיתית ונכונה להשקעה ולעתיד ותחושה זו מתעצמת נוכח הצעדים המדהימים שהובילה הנהלת הערוץ בשנה האחרונה. אנו שמחים להצטרף להצלחה ולייצב את שוק התקשורת הישראלי, תוך הובלת פלורליזם של דעות וביטחון תעסוקתי. אני רוצה להודות לרשות השנייה על המאמץ הגדול והסבלנות שהייתה לכם כלפי ערוץ 10 וכלפינו כבעלים חדשים."

כזכור, העניקה הרשות השנייה לערוץ 10 רישיון לשידורים ל-15 שנה ב-1.7.2015 ובכך הפך הערוץ לראשון שעבר למתווה שידורים במסגרת רישיון ארוך טווח. קבלת הרישיון התאפשרה בתום עבודה אינטנסיבית של הרשות השנייה על מנת לעמוד בלוחות הזמנים וכללה צעדי מיקוד הרגולציה לצד הפחתת מחויבויות התוכן והערבויות לבעלי רישיון והסרת חסמים משמעותיים בדרכו של הערוץ לרישיון. צעדים אלו אפשרו את תחילת התהליך ההדרגתי של הסדרת שוק הטלוויזיה המסחרית באופן שיאפשר את פתיחת השוק לתחרות וכניסת שחקנים נוספים וכן יבטיח את האינטרס הציבורי לטלוויזיה יציבה ומגוונת.

 

ידיעה קודמת לכל חדשות התקשורת ידיעה הבאה