מאגר מידע
חקיקה
רישיונות לשידורים
מדרוג תכניות הטלוויזיה
סקרים
מפתח פרסומות
מאמרים
כתבי עת
מחקרים וסקירות
דיונים בתקשורת
מצגות והרצאות
מילון מושגים
חדשות תקשורת
על סדר היום

חדשות תקשורת

ההתחדשות ברשות השנייה נמשכת: עידן אור מונה לסמנכ"ל תוכן; פרח רותם לסמנכ"לית מדיניות ומחקרמדובר בשני תפקידים חדשים אשר גובשו כחלק מתהליך ההתייעלות והתרעננות הוולונטרי בימים אלו הרשות השנייה. יוזכר, כי במסגרת תהליך זה צומצם תקציב הרשות לשנת 2015 בכ-22%. תחת סמנכ"ל התוכן יכהנו ראש אגף טלוויזיה וראש אגף רדיו, דבר שיאפשר בחינה רוחבית של נושא התוכן בשידורי הטלוויזיה המסחרית והרדיו האזורי. ואילו, כחלק ממדיניות הרשות השנייה להובלה בתחום החדשנות והאסטרטגיה של הנושאים שתחת פיקוחה, מונתה לראשונה סמנכ"לית מדיניות ומחקר.

פרח רותם, אשר מונתה לסמנכ"לית מדיניות ומחקר הייתה בין מייסדי הזכיינית "רשת" ועבדה במשך למעלה מעשור כמנהלת מחלקת המחקר, סמנכ"לית אסטרטגיה ומחקר וסמנכ"ל העידן החדש. בין היתר רותם הקימה את מחלקת המחקר ברשת עם תחילת שידורי ערוץ 2. בנוסף, הייתה מנהלת האסטרטגיה והמחקר של קבוצת "החברה המרכזית למשקאות". רותם מתנדבת במועצה הישראלית לצרכנות כנציגת המועצה בוועדות תקינה במכון התקנים. לרותם תואר ראשון בפסיכולוגיה וספרות אנגלית מאוניברסיטת תל אביב, כמו כן למדה לתואר שני בפסיכולוגיה תעשייתית וחברתית מאוניברסיטת בר אילן ולתואר שני במשפטים מאוניברסיטת בר אילן.

עידן אור, אשר מונה לסמנכ"ל התוכן ברשות השנייה, בעל ניסיון של עשרים שנה בתחום התקשורת, בדגש על תחום השידורים. בחמש השנים האחרונות מכהן אור כמנכ"ל ארגון אק"ט, ארגון העובדים בקולנוע ובטלוויזיה, ומוביל את הארגון בנושאי ממשל ופעילות בינלאומית.. אור הוא סגן נשיא לשכת הארגונים העצמאיים והעסקים הקטנים בישראל ובעבר היה יו"ר הוועד המנהל של ארגון עובדים בקולנוע ובטלוויזיה בישראל. לאור תואר ראשון  במנהל עסקים במסלול מנהלים. אור בעל ניסיון עשיר כצלם קולנוע וטלוויזיה עצמאי וכמרצה ללימודי קולנוע במוסדות להשכלה גבוהה.

מנכ"ל בפועל של הרשות השנייה, ניר שוויקי: "מדובר בשני מינויים מהותיים להמשך התפתחותה והתחדשותה של הרשות השנייה. האחדת תחום התוכן תחת סמנכ"ל אחד תאפשר מבט כולל על הנעשה בטלוויזיה וברדיו והובלת תהליכי עומק. כך גם, ההשקעה הניכרת במחלקת המחקר והמדיניות ומינוי סמנכ"לית ייעודי לתחום זה הם צעד ראשון בהוצאה לפועל של תפיסה כוללת לפיה הרשות השנייה תהא גורם מוביל בתחום החדשנות והאסטרטגיה, מקור מידע מרכזי על הנעשה בעולם ותדע לנתח בצורה הטובה ביותר את הנעשה בתחומי אחריותה בישראל.. אני שמח כי במסגרת תהליך ההתחדשות של הרשות השנייה מצטרפים אלינו שני סמנכ"לים מוכשרים ורבי ניסיון, כל אחד ואחת בתחומה ומאחל להם הצלחה רבה."

ידיעה קודמת לכל חדשות התקשורת ידיעה הבאה