מאגר מידע
חקיקה
רישיונות לשידורים
מדרוג תכניות הטלוויזיה
סקרים
מפתח פרסומות
מאמרים
כתבי עת
מחקרים וסקירות
דיונים בתקשורת
מצגות והרצאות
מילון מושגים
חדשות תקשורת
על סדר היום

חדשות תקשורת

שלושה סרטים של הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו זכו בפסטיבל דוקאביב 2015הסרט "עד קצה הזריחה" של היוצר סילבן ביגלאייזן, שהופק בשיתוף הרשות השנייה והקרן החדשה, זכה במקום הראשון התחרות הישראלית במסגרת פסטיבל דוקאביב לשנת 2015.

 

מנימוקי השופטים בתחרות הישראלית: "מסע קולנועי המגלה את האושר ברגעים הקטנים ביותר בחיים. מלא בהומור, חמלה ואהבה, הסרט ממלא ומחמם את לב הצופים".

מנימוקי השופטים בפדרציית מבקרי הקולנוע מאירופה ומדינות הים התיכון: "דיוקן מחמם ושובר לב של אישה יוצאת דופן המתמודדת עם ימיה האחרונים. בימוי צלול ומלא אהבה המעניק משמעות אוניברסלית לחוויה הפרטית של בן הנפרד מאימו".

 

בנוסף, הסרט "על כורחך" שהופק עבור הרשות השנייה על ידי אסף בנית זכה בציון לשבח מטעם חבר השופטים בפדרציית מבקרי הקולנוע מאירופה ומדינות הים התיכון:

"סרט מורכב ומלא אהבה המציג בבימוי תמציתי ומנקודות מבט שונות, מסע של הורים שכולים לעורר מודעות לנושא התאבדות בקהילה דתית המתייחסת אליו כטאבו ומדחיקה אותו."

 

בתחרות הסטודנטים, הסרט "בניין אחד וארבעים אנשים רוקדים", המקבל תמיכה מ"קרן סנונית לשנת 2014", זכה מיקי פולונסקי במקום ראשון בתחרות הסטודנטים.

מנימוקי השופטים: "רק לעתים רחוקות אנו זוכים לראות סיפור קולנועי הנפרש לפנינו בצורה מעודנת ומוקפדת כזו, עם כבוד והבנה עמוקה לדמויות שבסרט. ’’בניין אחד וארבעים אנשים רוקדים’’ מספר בעדינות את סיפורם של דיירי הדיור הציבורי בבת ים. המצלמה חוקרת לאט ולעומק, נחה על הפרטים הקטנים, ויוצרת עבור הצופים תמונה עמוקה של מארג החיים בבניין אחד. וכך בעדינות ובאהבה מתעוררים לחיים על המסך הן הדיירים והן הבניין. ’’בניין אחד וארבעים אנשים רוקדים’’ מדגים בגרות ושליטה בשפה הקולנועית שנראית רק לעתים נדירות בעבודה של סטודנטים. אנו מצפים לגדולות מבמאי הסרט מיקי פולונסקי ומעניקים לו בשמחה את פרס השופטים בתחרות הסטודנטים".

 

 

ידיעה קודמת לכל חדשות התקשורת ידיעה הבאה