מאגר מידע
חקיקה
רישיונות לשידורים
מדרוג תכניות הטלוויזיה
סקרים
מפתח פרסומות
מאמרים
כתבי עת
מחקרים וסקירות
דיונים בתקשורת
מצגות והרצאות
מילון מושגים
חדשות תקשורת
על סדר היום

חדשות תקשורת

השופט ג’ובראן: נאום נתניהו בקונגרס עשוי להיות תעמולה - וישודר בהשהיה

מאת: 15:23 נתי טוקר (דה מרקר)עמדת היועמ"ש, וגם עמדת הרשות השנייה, היתה כי יש לשדר את הנאום משום שיש בו ערך חדשותי ■ את העתירה הגישו יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון ואלדד יניב

נאום ראש הממשלה בנימין נתניהו בקונגרס עשוי להפוך לתעמולת בחירות, ולכן ישודר בהשהיה של חמש דקות. זאת כדי לאפשר לעורכים הראשיים להפסיק את הנאום אם יגלוש לתעמולה - כך החליט היום (ב’’) השופט סלים ג’’ובראן יו"ר ועדת הבחירות המרכזית.

"ללא קשר לכוונת ראש הממשלה או מפלגת הליכוד, לנאום נתניהו בקונגרס פוטנציאל רב להשפיע על ציבור הבוחרים, וכפועל יוצא להוות תעמולה", כתב ג’’ובראן בהחלטה. את העתירה הגישו יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון ואלדד יניב.

גו’’בראן גם הביא בחשבון את הדיווחים הרבים בתקשורת בנוגע לנאום וכן את "התבטאויותיהם של מספר חברי קונגרס דמוקרטיים, שהצהירו כי אין בכוונתם להיות נוכחים במהלך הנאום". עובדות אלה הביאו את השופט ג’’ובראן לקבוע כי "טענות אלה (בנוגע לתכליתו האחרת של הנאום) אינן משוללות יסוד".

עם זאת, ג’’ובראן כתב כי במבחן ההיגיון הבריא והשכל הישר, "הייתכן שנאומו של ראש הממשלה בפני הקונגרס בסוגיה קיומית לעתידה של ישראל בעת קריטית במהלך המשא ומתן בין המעצמות הבינלאומיות לאיראן לא ישודר בערוצי הטלוויזיה?".

עמדת היועמ"ש, וגם עמדת הרשות השנייה, באמצעות יועמ"ש של הרשות הילה שמיר ועו"ד יאיר עשהאל, היתה כי יש לשדר את הנאום משום שיש בו ערך חדשותי. גופי השידור עצמם לא הביעו עמדה בנושא.

גישת הביניים שקבע ג’’ובראן היא כי הנאום ישודר בישראל בהשהיה של חמש דקות כדי שהעורכים הראשיים של כלי התקשורת יוכלו לצפות בהם בשידור חי, ובאם דבריו של ראש הממשלה "יגלשו לכדי תעמולת בחירות בהתאם למבחני הדומיננטיות – ישמיטו מהנאום את אותן אמירות".

הכתבה פורסמה בדה מרקר

 

ידיעה קודמת לכל חדשות התקשורת ידיעה הבאה