גופי שידור
ערוץ 2
ערוץ 10
15 שנה לרדיו האזורי
איך הכול התחיל?
ממקומי לעולמי
סקר 2011
פעילות הרשות
עידן + העתיד
רדיו אזורי
סיפורי ההקמה
הפצת שידורים בעבר

סקר 2011

 
?איך הכל התחיל ממקומי לעולמי סקר 2011 פעילות הרשות עידן +העתיד

סקר שביעות רצון 2011בסקר עמדות רחב היקף שערכה הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו בשנת 2011, נמצאה שביעות רצון גבוהה ביחס לשידורי הרדיו האזורי.
הממצאים העיקריים:

  • 86% הביעו שביעות רצון מהשידורים, בתוכם 37% השיבו כי הם מרוצים מאוד, ו-9% נוספים השיבו כי הם די מרוצים.
  • 70% השיבו כי הם מרוצים ממגוון התכניות בתחנה, מתוכם 26% מרוצים מאוד.
  • 76% השיבו כי הם מרוצים מאיכות התכניות בתחנה, מתוכם 29% מרוצים מאוד.
  • 44% ציינו מוזיקה כגורם מרכזי לשביעות רצון, 25% ציינו את התוכן בתכניות שונות, 19% ציינו את המשדרים והמגישים, 11% ציינו את שידורי האקטואליה והחדשות, ו-20% ציינו גורמים אחרים.
  • מרבית הנשאלים השיבו כי בתחנת הרדיו האזורי נשמע מגוון מאוזן של דעות פוליטיות וחברתיות, (54%). 18% השיבו כי השידורים אינם מאוזנים.
  • מרבית הנשאלים לא חושבים שישנן אוכלוסיות שהרדיו האזורי לא נותן להן ביטוי (כ-76%). קבוצות שהוזכרו ככאלה שלא מקבלות ביטוי מספק הן דתיים ועולים (כ- 5% לכל קבוצה).
  • שאלנו מהו מקום ההאזנה לרדיו. הנשאלים יכלו לציין יותר ממקום אחד. 71% ציינו את המכונית כמקום ההאזנה לרדיו, 39% השיבו כי הם מאזינים בבית ו-20% השיבו שהם מאזינים במקום העבודה. בקרב המאזינים בבית, ציינו 81% כי הם מאזינים באמצעות מכשיר רדיו ו-30% השיבו כי הם מאזינים באמצעות הטלוויזיה (גם בשאלה זו ניתן היה לציין יותר ממכשיר אחד).
    הסקר נערך בקרב מדגמים מייצגים בכל אחד מאזורי הזיכיון של הרדיו (300 מרואיינים בכל אזור). נוסף על כך, על בסיס המרואיינים בכל אזור נבנה מדגם ארצי מייצג המונה כ-7,500 נשאלים. הסקר כלל שאלות מגוונות לגבי הרגלי ההאזנה לרדיו, מידת שביעות הרצון מהשידורים, מהיצע התכניות ומהפנייה למגוון אוכלוסיות, היחס לפרסומות ברדיו האזורי ועוד).


רדיו א-שמס רדיו צפון רדיו קול רגע רדיו חיפה
רדיו תשעים רדיוס רדיו ECO99fm רדיו 103FM
רדיו תל אביב רדיו קול חי 91FM – רדיו לב המדינה רדיו דרום
קול הים האדום רדיו קול ברמה רדיו ירושלים החדש גלי ישראל
רדיו נאס