קשר עם הציבור
פנייה לעידן+
פנייה לנציב
עידן +
מערך עידן+

שאלות נפוצות

רשימת שאלות
 • מתי החלו שידורי ערוץ 2?

  ערוץ 2 החל לשדר שידורי ניסיון באוקטובר 1986. שידורי הזכיינים החלו ב-4 בנובמבר 1993.

 • האם ניתן לקבל הקלטה של תכנית ששודרה בערוץ 2?

  לזכייני ערוץ 2 מחלקות ארכיון, שבהן מתועדות התכניות ששידרו. ניתן לפנות ישירות אליהם בבקשות לרכוש הקלטות.

 • למי עליי לפנות בבקשות להזיז תכנית מסוימת לשעת שידור אחרת או לשדרה שנית?

  הזכיינים מתכננים את לוחות המשדרים. הם קובעים את תכני הלוח ואת שעות השיבוץ של התכניות. בכל בקשה כזו ניתן לפנות אל הזכיין המשדר. הרשות השנייה אינה משמשת עורכת של לוח השידורים.

 • היכן ניתן לקבל מידע על המוצרים המתפרסמים בערוצים המסחריים?

  לקבלת מידע על המוצרים יש לפנות אל המפרסמים או אל משרדי הפרסום, המפיקים את תשדירי הפרסומת. פרטים על אודות הפרסומות ששודרו בערוצים המסחריים, מפרסמיהן ומשרדי הפרסום נמצאים במאגר הפרסומות באתר זה.

 • איך מקבלים זיכיון לשידורי רדיו?

  הדרך לקבלת זיכיון לשידורי רדיו אזורי היא זכייה במכרז, שמפרסמת מועצת הרשות השנייה מעת לעת. פרסום מכרזים נעשה בהתאם לצרכים של קהלי יעד מזוהים, כדי לתת ביטוי לקהלים שאינם מוצאים מענה בערוצי רדיו קיימים. פרסום המכרזים מותנה גם בזמינות התדרים שמקצה משרד התקשורת.

  על פי החקיקה הקיימת, הזיכיון הוא לשידורים אזוריים ולא לשידורים ארציים או מקומיים.

 • האם אפשר לקבל הקלטה של תכנית ששודרה באחת מתחנות הרדיו האזורי?

  התחנות שומרות העתקים מתכניותיהן במשך 90 יום ממועד שידורן. אפשר לפנות אליהן ישירות בבקשות לקבלת קלטת.

 • אני גרה בטבריה, מדוע איני מצליחה לקלוט את שידורי רדיו אמצע הדרך 90 fm?

  אזור הזיכיון של רדיו אמצע הדרך הוא בעמק חפר. העיר טבריה נמצאת באזור זיכיון הנקרא "העמקים", ועל כן סביר שתחנה המשדרת באזור זיכיון אחד, לא תיקלט (לפחות לא באיכות שידור נאותה) באזור זיכיון המרוחק ממנה.
   

   
 • אני גר בבאר-שבע ומאזין מדי יום לתכניתו של דידי הררי, המשודרת מרדיו ללא הפסקה שבגוש דן. מדוע איני מצליח לקלוט תכניות אחרות של רדיו ללא הפסקה?

  תכניתו של דידי הררי אמנם מופקת באמצעות רדיו ללא הפסקה, אך בשיתוף פעולה (סינדיקציה) עם מספר תחנות רדיו אזורי נוספות, ובהן רדיו דרום. למעשה, אתה קולט את התכנית באמצעות רדיו דרום, שהוא בעל הזיכיון באזורך.
 • כל התחנות ברדיו משדרות אותה מוזיקה, ואילו אני חובבת מוזיקה אלטרנטיבית. האם אתם מתכננים להקים תחנת רדיו שמשדרת מוזיקה כזו?

  תחנות הרדיו האזורי אינן משדרות מוזיקה מסוג אחד. למעשה, תחנות שונות משדרות מגוון סגנונות מוזיקליים. למשל: רדיו דרום משדר מוזיקה ים תיכונית במינון גבוה, רדיו 91FM משדר מוזיקה עברית לגוניה, רדיו קול-חי משדר מוזיקה יהודית ועוד.

  כיום יש תחנות המקדישות רצועות שידור ליליות, או תכניות מזדמנות למוזיקה אלטרנטיבית. נכון שמוזיקה אלטרנטיבית משודרת בעיקר בשעות הלילה, אבל קשה לשדר סגנון זה של מוזיקה בשעות האזנת שיא, כיוון שקהל היעד אינו גדול. מכל מקום, יש לזכור כי הרשות השנייה איננה מעניקה זיכיונות לשידורי רדיו ארציים.

 • האם קיימות משרות פנויות ברשות השנייה ובגופים המשדרים?

  הרשות השנייה הינה גוף ציבורי המפקח על השידורים המסחריים. ככזו, הרשות מגייסת את כוח האדם שלה באמצעות מכרזים פומביים המתפרסמים בעיתונות. אתם מוזמנים לעקוב אחר הפרסומים או להתעדכן באמצעות אתר האינטרנט שלנו.

  אם ברצונך לעבוד בתחום העשייה התקשורתית אנו מציעים כי תפנה ישירות לזכיינים השונים המשדרים בערוץ 2, ערוץ 10 ובתחנות הרדיו האזורי
  .לנוחיותך:

  לחץ כאן לפרטים של ערוץ 2

  לחץ כאן לפרטים של ערוץ 10

  לחץ כאן לפרטים של הרדיו האזורי

   

   

 • מתי עלה ערוץ 2 לאוויר? כיצד נראתה תחילת השידור ומה היו הפרסומות הראשונות ששודרו באותו היום?

  ב-4 בנובמבר 1993 עלה ערוץ 2 לאוויר. הזכיין שהיה הראשון לשדר היה טלעד. השידורים נפתחו בשעה 14:00 במבזק חדשות בהנחייתו של יעקב אילון. מקבץ הפרסומות הראשון היה בשעה 14:05 ובו שלוש פרסומות: מסטיק אורביט, חטיף או.קי ושלטי חוצות נור. מקבץ הפרסומות הבא שודר בשעה 14:30 וכלל פרסומת אחת למועצת החלב לבן.