הסדרת שידורים
החלטות מועצת הרשות וועדותיה
על שולחן המועצה
טיפול בהפרות
טיפול בפרסומות
כתוביות לכבדי שמיעה
דוחות
שומרים על העברית
מכרזים/ דרושים

על שולחן המועצה

ועדת ערר של הרשות השנייה החמירה את העיצום על תחנת הרדיו א-שאמס בגין שידורים לא הולמים ביום הזיכרון

וועדת ערר של מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, בראשות דר’ דליה זליקוביץ’, דנה אתמול (17.6.13) בערר שהוגש לה ע"י תחנת הרדיו א-שאמס בעניין החלטת המנכ"לית לשעבר של הרשות, אילת מצגר, להטיל על התחנה עיצום כספי של 15,000 ₪ בגין שידור בלתי הולם ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל וזאת בניגוד לכללי האתיקה של הרשות השנייה. מבדיקת הרשות עולה כי השידורים כללו, בין היתר, תוכניות הומור ומוסיקה קצבית באופן שאינו הולם את יום הזיכרון.

הוועדה בחנה את הטענות שהועלו על ידי התחנה, וכן שמעה הקלטה ועיינה בתמליל שידורי התחנה באותו יום. בתום הדיון הוועדה קבעה כי היא רואה בחומרה את העובדה שהנהלת התחנה לא התאימה את שידורי התחנה לאופיו של יום הזיכרון ובתוך כך השמיעה מוסיקה ותכניות מלל אשר אינם הולמים את אופיו של היום. הוועדה קבעה בנוסף כי יש בכך פגיעה ברגשות הציבור בניגוד לכללי הרשות. לפיכך החליטה הוועדה להגדיל את העיצום הכספי ל- 20,000 ₪.

לדברי זליקוביץ, "הוועדה רואה בחומרה שימוש במשאבים ציבוריים של מדינת ישראל באופן שפוגעים ברגשות המאזינים. ישנה הנחיה ברורה לגבי התנהלות ביום זיכרון לאומי שאינו חג דתי. דווקא ביום זה לפתוח תכנית בערב יום הזיכרון באמירה "ברכותנו לאסירנו האמיצים בבתי הכלא של הכיבוש" או מוסיקת ראפ ודאנס ומערכונים סאטיריים במשך היום, מנוגד לטיפוח ערכי אזרחות מינימליים של המדינה, ומהווה פגיעה רחבה ברגשות הציבור."

ידיעה קודמת ידיעה קודמת   לכל הידיעות ידיעה הבאה ידיעה הבאה